Aktualności

Kup bilet w biletomacie na nowym węźle

Pierwsze w Toruniu stacjonarne biletomaty stanęły na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. To duże ułatwienie – mówią pasażerowie.


Pierwsze w Toruniu stacjonarne biletomaty stanęły na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. W urządzeniach można kupić wszystkie rodzaje biletów krótkookresowych MZK, czyli bilety jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe. Na razie nie ma możliwości zakupu karnetów i biletów długookresowych, czyli miesięcznych, kwartalnych i semestralnych – ta opcja będzie możliwa w późniejszym terminie. Płatności można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej.

 

Biletomaty na nowym węźle, po jednym na każdej platformie przystankowej, zamontowano w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”.


- W urządzeniach można kupić wszystkie rodzaje biletów krótkookresowych MZK, czyli bilety jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe. Na razie nie ma możliwości zakupu karnetów i biletów długookresowych, czyli miesięcznych, kwartalnych i semestralnych – ta opcja będzie możliwa w późniejszym terminie. Płatności można dokonywać  zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej - wyjaśnia dyrektor Działu Projektów Infrastrukturalnych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Jarosław Więckowski.


- Dobrze, że takie urządzenia się pojawiły. To duże ułatwienie. Ja rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, więc nie jestem na co dzień przygotowana do podróży. Zwykle dopiero po drodze na przystanek gorączkowo szukam kiosku, w którym mogę kupić bilet. A ze najczęściej jadę właśnie z tego węzła, teraz nie muszę się martwić, że gdzieś biletów nie będzie – mówi pani Kasia, która jako jedna z pierwszych skorzystała z biletomatu.


- Super rozwiązanie. Miałem po drodze do domu iść do kasy MZK, żeby kupić bilety na zapas, a tu taka niespodzianka. Kupię je czekając na autobus– cieszy się młody mężczyzna.

Biletomaty spełniają europejskie standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Są wyposażone w dotykowy ekran o rozdzielczości 15'', który zapewnia wygodę i komfort użytkowania,a ponadto jest zabezpieczony przed zarysowaniem.

Koszt zakupu biletomatów wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o.