Aktualności

Samochody i autobusy MZK wracają na Wały gen. Sikorskiego

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej! Na Wałach gen. Sikorskiego duże zmiany. W piątek 4 października 2019 r. o godzinie 13.00 na odcinku od al. św. Jana Pawła II do pl. Teatralnego w obu kierunkach ulica zostanie przywrócona dla ruchu kołowego. Tym samym inaczej niż obecnie będą kursowały miejskie autobusy.

- Do jutra, czyli do piątku 4 października, na Wałach gen. Sikorskiego zakończymy układanie warstwy wiążącej. W związku z tym tego dnia o godz. 13.00 na odcinku od al. św. Jana Pawła II do pl. Teatralnego w obu kierunkach ulica zostanie udostępniona dla ruchu kołowego. Kierowcy nie będą musieli jeździć objazdem – mówi kierownik budowy z firmy Balzola Wojciech Kulpiński. 

Dla ruchu pieszego zostanie także udostępniony gotowy już chodnik po stronie teatru Horzycy i UMK, a drogowcy rozpoczną budowę chodnika po drugiej stronie, przy CSW, banku i urzędzie marszałkowskim. Przechodnie będą też mogli korzystać z przejścia dla pieszych na pl. Teatralnym. 

- Pozostałe prace na Wałach gen. Sikorskiego będą nadal prowadzone. Obecnie kończy się impregnowanie szyn. W najbliższych dniach rozpocznie się ich spawanie i układanie na torowisku z płyt prefabrykowanych i wylewanym „na mokro” - dodaje Wojciech Kulpiński.

 

Przywrócenie ruchu kołowego na Wałach gen. Sikorskiego oznacza także, że inaczej niż obecnie będą kursowały miejskie autobusy.

Zmiany w komunikacji autobusowej:

  • autobusy linii nr 10, 12, 13, 14, 20, 22, 27, 32 i 53 zatrzymywać się będą w obu kierunkach na przystankach „Aleja Solidarności”;
  • autobusy linii nr 10, 20, 27, 32 nie będą zatrzymywać się na przystankach  „Odrodzenia”;
  • autobusy linii nr 13 jadące w kierunku Działek Rudak nie będą zatrzymywać się na przystanku „Osiedle Młodych”;
  • przystanek „Legionów” (kierunek os. Jar) dla autobusów linii nr 10 i 20 wraca do swojej stałej lokalizacji.