Aktualności

Na Bydgoskiej rusza nowa, zastępcza linia tramwajowa!

Dla wygody pasażerów i poprawy skomunikowania Bydgoskiego Przedmieścia w czasie prac drogowo-torowych prowadzonych w centrum Torunia od poniedziałku 28 października 2019 r. na trasie Motoarena – pl. Rapackiego zostanie uruchomiona tymczasowa linia tramwajowa nr 8.

Tramwaje tymczasowej linii nr 8 będą kursować na trasie od pętli przy Motoarenie ulicami: Broniewskiego, Reja, Bydgoską do tymczasowego przystanku przy al. 500 lecia-Torunia. Ruch tramwajów na odcinku od ul. Chopina do ul. Sienkiewicza będzie się odbywał wahadłowo po torze południowym.
Z Motoareny tramwaje będą kursować od godz. 4:47 do 22:27, a z pl. Rapackiego od godz. 5:01 do 22:41, co 20 minut.

W związku z uruchomieniem nowej, tymczasowej linii tramwajowej nr 8 zostanie wprowadzona korekta w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 53, które z przystanku Reja będą odjeżdżać od godz. 4:42 do 22:42, natomiast z przystanku Odrodzenia od godz. 4:30 do 22:30, co 20 minut. Od przystanku Reja w kierunku centrum autobusy linii nr 53 i tramwaje linii nr 8 kursować będą przemiennie co 10 minut.

Tymczasowa linia tramwajowa będzie obsługiwana przez dwukierunkowe swingi.
Prosimy o zachowanie ostrożności!

Warto dodać, że na ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego przez cały czas trwają prace. Na Chopina powstała już platforma przystankowa dla pasażerów nowej linii tramwajowej. Ponadto przygotowano tory do spawania, a na tarczy skrzyżowania z al. 500-lecia Torunia podłoże przygotowane jest do wykonania płyty podtorowej wylewanej „na mokro”. Przy kasach biletowych MZK i na skrzyżowaniu zakończono wpinkę wodociągu.
Na Wałach gen. Sikorskiego wykonywane są połączenia między szynami i powstaje chodnik po stronie CSW.