Aktualności

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Zamiany w organizacji ruchu drogowego na ul. Wały gen. Sikorskiego oraz al. św. Jana Pawła II.
W związku z pracami polegającymi na układaniu nawierzchni jezdni, realizowanymi w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”:
- Od jutra tj. 8.10.2020r. od godziny 9:00 zamknięta zostanie jezdnia południowa ul. Wały gen. Sikorskiego (od stronu Teatru im. W. Horzycy). W związku z tym:
- ruch samochodowy od al. św. Jana Pawła II w kierunku pl. Teatralnego będzie odbywał się objazdem przez ul. Czerwona Droga i al. Solidarności,
- ruch w kierunku al. św. Jana Pawła II będzie odbywał się tak jak dotychczas, czyli jezdnią od strony Centrum Sztuki Współczesnej.
Zmiany potrwają do piątku tj. 9.10.2020 r. do godzin porannych.
- Od soboty tj. 10.10.2020 r. od godziny 9:00, zamknięta zostanie jezdnia północna ul. Wały gen. Sikorskiego (od strony Centrum Sztuki Współczesnej). W związku z tym:
- ruch w kierunku al. św. Jana Pawła II będzie odbywał się objazdem przez ul. Uniwersytecką, Odrodzenia, Czerwona Droga, Kraszewskiego,
- ruch samochodowy od al. św. Jana Pawła II w kierunku pl. Teatralnego będzie odbywał się tak jak dotychczas, czyli jezdnią od strony Teatru im. W. Horzycy.
Zmiany potrwają do niedzieli tj. 11.10.2020 r. do godzin porannych.
- Od poniedziałku tj. 12.10.2020 r. od godziny 9:00 na al. św. Jana Pawła II, na odcinku od pl. Niepodległości do ul. F. Chopina, ruch samochodowy będzie odbywał się w obie strony po jezdni wschodniej (od Starego Miasta).
Dodatkowo będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. F. Chopina oraz zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Słowackiego.
Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej: Przystanek autobusowy pl. Rapackiego w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego przeniesiony zostanie na nowy peron tramwajowo-autobusowy przy pl. Rapackiego (w środku jezdni). Przystanek autobusowy w kierunku Al. Solidarności pozostaje w dotychczasowej lokalizacji.
Zmiany w ruchu drogowym potrwają do środy tj. 14.10.2020 r. do godzin porannych.
W związku z utrudnieniami prosimy kierowców o korzystanie z przejazdu mostem gen. E. Zawackiej.