Aktualności

Kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego

Wczoraj (8.10.2020 r.) rozpoczęły się prace związane z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni na jezdni południowej ul. Wały gen. Sikorskiego (od strony Teatru im. W. Horzycy). Zakończyły się w dniu dzisiejszym, a od jutra (sobota, 10.10.2020 r.) prace zostaną przeniesione na jezdnię północną (od strony centrum Sztuki Współczesnej). W związku z tym od godziny 9:00 w sobotę zostanie ona zamknięta.
Nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego:
- ruch w kierunku al. św. Jana Pawła II będzie odbywał się objazdem przez ul. Uniwersytecką, Odrodzenia, Czerwona Droga, Kraszewskiego,
- ruch od al. św. Jana Pawła II w kierunku pl. Teatralnego będzie odbywał się tak jak dotychczas, czyli jezdnią południową od strony Teatru im. W. Horzycy.
Zmiany potrwają do niedzieli tj. 11.10.2020 r. do godzin porannych.
- Od poniedziałku tj. 12.10.2020 r. od godziny 9:00 na al. św. Jana Pawła II, na odcinku od pl. Niepodległości do ul. F. Chopina, ruch samochodowy będzie odbywał się w obie strony po jezdni wschodniej (od Starego Miasta).
Dodatkowo będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. F. Chopina oraz zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Słowackiego.
ZMIANA LOKALIZACJI PRZYSTANKU AUTOBUSOWEGO: Przystanek autobusowy pl. Rapackiego w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego przeniesiony zostanie na nowy peron tramwajowo-autobusowy przy pl. Rapackiego (w środku jezdni). Przystanek autobusowy w kierunku Al. Solidarności pozostaje w dotychczasowej lokalizacji.
Zmiany potrwają do środy tj. 14.10.2020 r. do godzin porannych.
- Od piątku tj. 16.10.2020 r. od godziny 9:00 na al. św. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Chopina do mostu im. gen. J. Piłsudskiego, ruch samochodowy będzie odbywał się w obie strony po jezdni wschodniej (od Starego Miasta).
Dodatkowo obowiązywał będzie zakaz wyjazdu z ul. F. Chopina. Objazd – al. 500-lecia, ul. Słowackiego.
Zmiany potrwają do soboty tj. 17.10.2020 r. do godzin porannych.
- Od poniedziałku tj. 19.10.2020 r. od godziny 9:00 na al. św. Jana Pawła II, na odcinku od pl. Niepodległości do mostu im. Gen. J. Piłsudskiego ruch prowadzony będzie dwukierunkowo jezdnią zachodnią, tj. od strony Bydgoskiego przedmieścia.
Przystanek autobusowy w kierunku mostu pozostaje w dotychczasowej lokalizacji natomiast w kierunku al. Solidarności przeniesiony zostanie na nowy peron tramwajowo-autobusowy przy pl. Rapackiego (w środku jezdni).
Dodatkowo obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z ul. F. Chopina, oraz zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Kopernika.
Zamknięcie ul. Ślimak Getyński:
w dniach 21-22.10.2020 r. obowiązywał będzie zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Ślimak Getyński
W kierunku pl. Teatralnego ruch samochodowy prowadzony będzie objazdem przez ul. Czerwona Droga, al. Solidarności.
Zmiany potrwają do czwartku tj. 22.10.2020 r. do godzin porannych.
W związku z utrudnieniami prosimy kierowców o korzystanie z przejazdu mostem gen. E. Zawackiej.
O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.