Aktualności

Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku 19 października 2020 r. zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego na al. św. Jana Pawła II i na Ślimaku Getyńskim. Powodem są prace przy układaniu ostatniej, tzw. ścieralnej warstwy asfaltu. Następnie, na przełomie października i listopada, ruszą roboty przy wykonaniu docelowego oznakowania poziomego.

Od poniedziałku od godzin przedpołudniowych, po porannym szczycie komunikacyjnym, na odcinku od pl. Niepodległości do mostu im. gen. J. Piłsudskiego ruch w obydwie strony będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią zachodnią, tj. od strony Bydgoskiego Przedmieścia.

Przystanek autobusowy w kierunku za most pozostanie w dotychczasowej lokalizacji, natomiast w kierunku al. Solidarności zostanie przeniesiony na nowy peron tramwajowo-autobusowy przy pl. Rapackiego (pośrodku jezdni).

Dodatkowo obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Chopina oraz zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Kopernika. Skręt z ul. Chopina na most będzie możliwy.

Także od poniedziałku 19 października zostanie zamknięta ul. Ślimak Getyński. W kierunku pl. Teatralnego ruch samochodowy prowadzony będzie objazdem przez ul. Czerwona Droga, al. Solidarności.

Zmiany potrwają do czwartku 22 października 2020 r. do godzin porannych.

W związku z utrudnieniami prosimy kierowców o korzystanie z przejazdu mostem gen. E. Zawackiej. Układ drogowy po prawej stronie miasta został tam specjalnie przygotowany na przyjęcie zwiększonych potoków pojazdów.

O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.